توصیه‌های ورزشی برای افراد دارای اضافه وزن

توصیه‌های ورزشی و افراد چاق
توصیه‌های ورزشی و افراد چاق ,افرادی  که چاقی مفرط دارند حساس‌تر هستند و ورزش برای آنها سخت‌تر است. زمانی کهفردی ‌اضافه وزن دارد سخت‌تر حرکت می‌کند.
سوخت و ساز و ترشح هورمون‌ها در بدن افراد چاق با افراد عادی متفاوت است. معمولا افراد چاق نمی‌توانند توصیه‌های ورزشیکه به افراد عادی می‌شود را انجام دهند. بنابراین بهتر است که این افراد تحت نظر مربیو در باشگاه ورزش کنند تا احتمال آسیب‌دیدگی‌ آنها کمتر شود.
افرادی که چاقی مفرط دارند معمولا با مشکل تعادل مواجه هستند. بنابراین می‌توانند از تردمیل برای ورزش کردن شروع کنند.تردمیل راه مناسبی برای کاهش وزن است که کمتر به این افراد فشار می آورد.
 

توصیه‌های ورزشی و افراد چاق
 
ورزش بر روی دوچرخه ثابت را انجام ورزش‌هایی همچون شنا و ایروبیک در آب می‌تواند فشاری که به مفاصل وارد می‌شودرا کمتر کند و برای افراد دارای ‌اضافه وزن این ورزش‌ها  مفید هستند.
بعضی از افرادی که چاق هستند اعتماد به نفس کافی برای رفتن به باشگاه را ندارد، در این صورت می توانید لیستیاز حرکات ورزش و فعالیت‌هایی که می‌توانید انجام دهید و لیستی از حرکاتی که انجام آنها برای شما سخت استرا تهیه کنید و در ابتدا بر روی انجام سه یا چهار حرکت از لیست اول تمرکز کنیدو خودتان را با یک حرکت از لیست دوم به چالش بکشید.تمرکز اصلی خود را بر روی حرکاتی که می توانید انجام دهید ، قرار دهید.
سعی کنید افرادی را پیدا می کنید که شما را در راه ورزش کردن حمایت می‌کنند. حمایت دوستانو خانواده‌ برای ورزش و کاهش وزن بسیار تاثیرگذار است.
بهتر است به نتایج ورزش کردن خود توجه کنید و نکات مثبت این کار را همیشه در نظر داشته باشید.
ایسنا

امتیاز بدهید